Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Walentynki

Walentynki

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 13.02.2016

14 lutego – Dzień Zakochanych

W Walentynki obdarowujemy się walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek. Wysyłamy sobie specjalne kartki, które  zapewne każdy z nas otrzyma po powrocie z ferii w poniedziałek 15 lutego 2016 roku w ZS w Latowiczu gdyż  będzie „działała” Walentynkowa poczta. Nazwa pochodzi od świętego Walentego, patrona zakochanych, ale też chorych psychicznie i epileptyków. Obchody dnia świętego Walentego są świeckie i narodziły się w krajach anglojęzycznych, szczególnie popularne są w Stanach Zjednoczonych. Do Polski również na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Legenda głosi, że uzdrowił ze ślepoty dziewczynę, by mogła wyjść za mąż. Walentynki to bardzo miłe święto wszystkich zakochanych. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.

Kochać to nie znaczy tylko wzdychać, marzyć,
Kochać to nie znaczy wiecznie o kimś śnić,
Kochać to znaczy komuś zawierzyć,
Kochać to znaczy dla kogoś żyć!

Miłość, to znaczy, że jesteś przy mnie,
miłość, to znaczy, że o mnie myślisz,
miłość to sprawi, że mi się przyśnisz...
miłość - cóż może być piękniejszego,
niż nas dwoje w Dzień Walentego.

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania