Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Warszawa 01.02.2016

W miniony czwartek na przerwach pomiędzy lekcjami, każdy uczeń oraz nauczyciel Dwójki mógł skorzystać z oferty stoiska „Strefa witamin” zorganizowanego przez uczennice klas IIIb i IIIa pod czujnym okiem pani Małgorzaty Wysoczyńskiej.

Nie zabrakło świeżo wyciskanych soków oraz pokrojonych na cząstki owoców i warzyw. Oprócz tego każdy, kto poczęstował się choć jednym z wymienionych smakołyków, otrzymał ulotkę, na której podane były najważniejsze informacje o rozdawanych produktach.

Wbrew pozorom takie przedsięwzięcie wymagało od nas niemałego zaangażowania. Oprócz zakupu oraz przygotowania do spożycia warzyw i owoców, dziewczyny postarały się, aby informacja o możliwości uzupełnienia zapasów witamin rozeszła się wśród jak największej rzeszy uczniów. W tym celu na terenie szkoły zostały rozwieszone plakaty, a w szkolnym radiowęźle podano komunikat, co, sądząc po niemałym tłumku, jaki zgromadził się na łączniku zaraz po zakończeniu trzeciej lekcji, nie poszło na marne. Oprócz tradycyjnych soków: jabłkowego, marchwiowego i pomarańczowego, gimnazjaliści mieli okazję poczęstować się także marchewką pokrojoną w słupki, plasterkami bananów oraz cząstkami mandarynek. Nie zabrakło także nowych doznań smakowych, a mianowicie surowych kawałków selera naciowego oraz kalarepy.

Akcja została przyjęta bardzo entuzjastycznie. Mamy nadzieję, na kontynuację podobnych inicjatyw w najbliższym czasie, a może nawet staną się kolejną tradycją Dwójki?!

Pozostałe wpisy z tej kategorii