Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Talentowicze z wizytą w  TVP 3

Talentowicze z wizytą w TVP 3

Warszawa 05.12.2017

Wielu z nas interesuje się filmem i telewizją, dlatego też 5 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Lublina, której celem było odwiedzenie Telewizji Lublin- TVP3.

 Po wyjątkowych przestrzeniach telewizyjnych oprowadzał  nas przewodnik- operator, który doskonale znał studio oraz specyfikę produkcji. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od głównego studia nagrań, w którym niewątpliwie duże wrażenie wywarła na nas wszystkich ogromna ilość świateł oraz kamer.  Poznaliśmy niektóre tajemnice telewizyjne oraz „magiczne” sztuczki związane z tematem grafiki komputerowej, ustawień świateł czy też ustawianiem scenografii. Zaciekawienie nasze wzbudził fakt, że w tymże studio nagrywany jest jeden z najbardziej popularnych programów „Jeden z dziesięciu.” Następnie zwiedzaliśmy charakteryzatornię oraz pomieszczenia zwane reżyserkami, skąd ekipa TVP3 kieruje programami nagrywanymi „na żywo”. Mogliśmy się tutaj wcielić się w rolę technika, zobaczyć  i osobiście sprawdzić, ile pracy, zręczności i szybkości potrzeba do wyemitowania programu na żywo oraz przekonać się, że praca ta jest niezwykle trudna i wymaga pełnego profesjonalizmu. Odwiedziliśmy również studio nagrań pogody. To maleńkie pomieszczenie z tzw. blue screen’em (niebieskim tłem), w którym kiedyś prezenterka zapoznawała telewidzów z prognozą pogody. Przedostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie studia nagrań Panoramy Lubelskiej, w którym  mogliśmy stanąć za kamerami lub sprawdzić się w roli prowadzącego program. Spore zainteresowanie wzbudziła także wizyta w studiu TVP3 Sport, skąd emitowane są programy i wiadomości sportowe.

Wycieczka dostarczyła  nam wielu wrażeń, lecz przede wszystkim informacji jak ciekawa, ale i ciężka jest praca w telewizji. Być może w przyszłości ktoś z nas  zostanie pracownikiem telewizji. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania