Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Talentowicze z wizytą w  TVP 3

Talentowicze z wizytą w TVP 3

Warszawa 05.12.2017

Wielu z nas interesuje się filmem i telewizją, dlatego też 5 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Lublina, której celem było odwiedzenie Telewizji Lublin- TVP3.

 Po wyjątkowych przestrzeniach telewizyjnych oprowadzał  nas przewodnik- operator, który doskonale znał studio oraz specyfikę produkcji. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od głównego studia nagrań, w którym niewątpliwie duże wrażenie wywarła na nas wszystkich ogromna ilość świateł oraz kamer.  Poznaliśmy niektóre tajemnice telewizyjne oraz „magiczne” sztuczki związane z tematem grafiki komputerowej, ustawień świateł czy też ustawianiem scenografii. Zaciekawienie nasze wzbudził fakt, że w tymże studio nagrywany jest jeden z najbardziej popularnych programów „Jeden z dziesięciu.” Następnie zwiedzaliśmy charakteryzatornię oraz pomieszczenia zwane reżyserkami, skąd ekipa TVP3 kieruje programami nagrywanymi „na żywo”. Mogliśmy się tutaj wcielić się w rolę technika, zobaczyć  i osobiście sprawdzić, ile pracy, zręczności i szybkości potrzeba do wyemitowania programu na żywo oraz przekonać się, że praca ta jest niezwykle trudna i wymaga pełnego profesjonalizmu. Odwiedziliśmy również studio nagrań pogody. To maleńkie pomieszczenie z tzw. blue screen’em (niebieskim tłem), w którym kiedyś prezenterka zapoznawała telewidzów z prognozą pogody. Przedostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie studia nagrań Panoramy Lubelskiej, w którym  mogliśmy stanąć za kamerami lub sprawdzić się w roli prowadzącego program. Spore zainteresowanie wzbudziła także wizyta w studiu TVP3 Sport, skąd emitowane są programy i wiadomości sportowe.

Wycieczka dostarczyła  nam wielu wrażeń, lecz przede wszystkim informacji jak ciekawa, ale i ciężka jest praca w telewizji. Być może w przyszłości ktoś z nas  zostanie pracownikiem telewizji. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień