Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Uroczysty finał TalentowiSKA

Uroczysty finał TalentowiSKA

Warszawa 27.03.2019

"Sąd nad człowiekiem", to spektakl w formie rozprawy sądowej, który przygotowali Talentowicze w ramach trwającego trzydniowego Happeningu będącego oficjalnym zakończeniem sześciomiesięcznego udziału Publicznej Szkoły nr 1 w Krasnymstawie w programie TalentowiSKO.

Podczas uroczystego  podsumowania półrocznych zmagań w programie  gościli: pani Marta Montusiewicz-przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, prezes KRAS-EKO-pan Robert Poniedziałek, przedstawiciel Biura Poselskiego pani Teresy Hałas, przedstawiciel Nadleśnictwa Krasnystaw, reprezentat Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Komendy Powiatowej Policji oraz Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, nauczyciele          i uczniowie Jedynki. Na uroczystym podsumowaniu zaproszony przez Talentowiczów pan Grzegorz Drozdalski, redaktor "Super Tygodnia". Przedstawiciel Biura Poselskiego przekazał Talentowiczom słodki upominek w imieniu pani poseł Teresy Hałas. Po krótkiej części oficjalnej, podziękowaniach i podsumowaniu kilkumiesięcznych działań TalentowiSKA zaproszono wszytkich obecnych na "rozprawę sądową"-przedstawienie edukacyjno-profilaktyczne pt. "Sąd nad człowiekiem". Młodzi aktorzy przedstawili problem niszczącego wpływu człowieka na otaczające środowiSKO oraz sposoby ochrony otoczenia. Forma przekazu treści była  oryginalna i bardzo czytelna. Człowiek oskarżony w przedstawieniu nie był świadomy swojego niszczącego wpływu na środowiSKO : "Ale ja, ja nie wiedziałem, że robię tyle złego. Ja się poprawię. Tylko nie wiem jak?" Głównym  zamiarem spektaklu było podreślenie, że to co pijemy, jemy, czym oddychamy zależy głównie od nas. Kończącym etapem spotkania była debata z udziałem zaproszonych gości.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania