Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
UCZYMY SIĘ PROGRAMOWAĆ

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWAĆ

Warszawa 17.02.2017

8 lutego 2017 r. odbyło się – Seminarium: „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”, w którym uczestniczyli uczniowie z ponad 100 szkół lubelskiego okręgu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy Id Daniel Jankowski.

            Organizatorem było Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem TIB (Twórcza Informatyka z Baltie). 

            Seminarium obejmowało trzygodzinne zajęcia, gdzie uczniowie z każdego poziomu nauczania poznawali aplikację Baltie, której początki to rok 1998, która jest jedyną aplikacją do nauki programowania posiadająca w pełni graficzny interfejs. Obecnie kończą się prace nad czwartą generacją tej aplikacji.

            Pan Bohumir zaprezentował również jak korzystać z platformy edukacyjno – konkursowej Baltie.NET, służącej do automatycznego sprawdzania, oceny i porównywania prac uczniów na poziomie szkoły, powiatu, województwa, kraju i międzynarodowym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii