Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu
Uczniowie ZS w Latowiczu odwiedzają groby zmarłych

Uczniowie ZS w Latowiczu odwiedzają groby zmarłych

Warszawa 30.10.2016

„Śpieszmy się kochać ludzi... ”

   W dniach 24-28 października 2016r. - zgodnie ze szkolną tradycją, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie Zespołu Szkół w Latowiczu wraz z wychowawcami udali się na stary i nowy cmentarz. Zaświecone zostały znicze, zmówiono modlitwę, by upamiętnić tych, którzy odeszli, by „Śpieszmy się kochać ludzi...”

Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami. Przechodniu, zatrzymaj się na chwilę i wspomnij…

Bliskie odejścia

Na odejście bliskich nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko, za rano, za nagle. Nie pyta, nie uprzedza, nie dyskutuje. Przychodzi i zostawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia.

Ulotne chwile

Spieszmy się kochać ludzi. Nie odkładajmy spotkań, bo za daleko, za późno, za często. Nie szczędźmy ciepłych słów przyjaciołom, braciom, ciociom. Nie zapominajmy mówić dziękuję, przepraszam, kocham. Nie bójmy się tulić, całować, uśmiechać.  Nie kryjmy  czułości, tęsknoty, troski. Nie wstydźmy się uczuć i bliskich relacji. Bądźmy dla siebie lepsi i celebrujmy wspólnie spędzane chwile. Żyjmy tak, żeby było kogo wspominać. Bo na końcu liczy się człowiek.

Myśli wciąż żywe

Nie chodzi o to, żeby się smucić.  Wspomnienia to dar – łączą nas tu na dole z tymi tam na górze. Koją ból, przywołują uśmiech, potrafią czynić cuda. Pielęgnujmy je przywołując w myślach bliskich naszym sercom, szczególnie w takie dni jak dziś. Tulmy mocno w myślach tych już nieobecnych – rodziców, dziadków, sąsiadów, kolegów z klasy, znajomych z widzenia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii