Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Kozłowie
Uczniowie klasy 3 b na spotkaniu w GBP w Kozłowie

Uczniowie klasy 3 b na spotkaniu w GBP w Kozłowie

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Kozłowie
Warszawa 25.01.2015

Pani Agata Borek - nauczyciel j. polskiego wraz z uczniami klasy 3 b na przedświątecznym spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie

   "19 grudnia na uczniów klasy 3 b czekała niespodzianka - zostali zaproszeni na przedświąteczne spotkanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie. Tam rozmawiali o tradycji bożonarodzeniowej, o obyczajach panujących w ich domach a związanych ze świętowaniem Narodzenia Pańskiego. Goszczące nas panie Bożenki (Bożena Tabor - kierownik biblioteki, Bożena Kuraj - bibliotekarz) zapoznały młodzież z małopolskimi zwyczajami związanymi z przygotowaniem i przebiegiem wieczerzy wigilijnej. Mówiły o sianku pod białym obrusem, o choince i jej poprzednikach, o jemiole oraz daniach typowych dla różnych regionów naszego kraju. Natalia przyznała się, że już upiekła pierniczki, które teraz miękną zamknięte w słoju, a Mateusz przyznał się, że nie pomaga mamie w przygotowaniach do świąt. Karol zdradził, skąd bierze żywe drzewka sosnowe i dekoruje jako choinki, a Dominika poskarżyła się, że koncepcja dekorowania drzewka jej i jej starszej siostry jest zawsze odmienna i ... ostatecznie zwycięża pomysł siostry."

                                                                                                             A.Borek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania