Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

Warszawa 15.12.2018

W poniedziałek 3 grudnia powitaliśmy w naszej Szkole delegację młodzieży z Gruzji wraz z opiekunami. Ich wizyta była konsekwencją umowy o współpracy zawartej między miastem Kobuleti a gminą Milicz. W październiku uczniowie z Jedynki poznawali kulturę gruzińską podczas tygodniowego pobytu w tym pięknym kraju

Podczas uroczystego powitania odegrane zostały hymny: gruziński i polski oraz wymieniono flagi obu państw. Pokazaliśmy też film o Polsce, jej zabytkach i przyrodzie oraz prezentację zdjęć z gościny naszych uczniów w Kobuleti.

Zaprezentowaliśmy również ostatnie projekty realizowane w naszej Szkole w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Były tańce patriotyczne, pieśń, wiersz. Nie zabrakło też piosenki o znanym mieście Batumi, a w śpiew włączyli się także goście.

W dniu 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i swoimi kolegami z Gruzji odwiedzili naszą stolicę. Podczas obecności w Warszawie mogli zobaczyć i zwiedzić: Grób Nieznanego Żołnierza - zmianę warty, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, miejsce poświęcone zmarłym w Katastrofie Smoleńskiej. Spacerowali również Traktem Krakowskim. 

W dniu 5 grudnia nasi goście mogli podziwiać piękno Wrocławia.  Zwiedzili: Afrykarium we wrocławskim zoo, następnie Rynek z Jarmarkiem Świątecznym. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz osobami z organzacji pozarządowej z Gruzji wzięli udział w grze miejskiej "Poszukiwanie Skrzatów".

6 grudnia nasi goście wzięi udział w pokazie chemicznym. Gościli również w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki oraz w Chatce Puchatka.

7 grudnia grupa młodzieży z SP 1 w Miliczu wraz z Gośćmi z Gruzji przebywała we Wrocławiu , zwiedzała zabytki Wrocławia, oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy i Magnolia Park.

W sobotę podczas pożegnania delegacji gruzińskiej, dyr. Krystyna Piosik w imieniu SP1 podpisała oficjalną umowę partnerską ze szkołą w Chakvi, na mocy której nauczyciele oraz uczniowie będą mogli prowadzić długotrwałą współpracę międzynarodową. 
W pożegnaniu młodzieży i gości z Gruzji uczestniczyli także rodzice uczniów, którzy przygotowali poczęstunek i drobne upominki. Nie zabrakło pokazu tradycyjnych tańców gruzińskich w wykonaniu młodzieży.

Pozostałe wpisy z tej kategorii