Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Orłowie Drewnianym
Tydzień Edukacji Globalnej w Gimnazjum w Orłowie Drewnianym 2014

Tydzień Edukacji Globalnej w Gimnazjum w Orłowie Drewnianym 2014

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Orłowie Drewnianym
Warszawa 22.11.2014

15 - 23 listopada 2014 Tydzień Edukacji Globalnej tegoroczne hasło "Czy wiesz, co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG - 2014 - Bezpieczeństwo żywnościowe".

Po raz drugi uczniowie naszej szkoł przyłączyli się do obchodów TEG. We wtorek 18 listopada w szkole odbyły się główne obchody związane z powyższym świętem. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zagadnieniom dotyczącym: Sprawiedliwemu Handlu oraz Dostępu do edukacji w krajach Globalnego Południa. Po zakończeniu części warsztatowej odbyła się gra terenowa "Fair Train", której celem było zwócenie uwagi uczestników na wybrane zagadnienia z edukacji globalnej jak również skłonienie ich do poszukania rozwiązań, które mogły by doprowadzić do ich rozwiązania. 

Gra okazała się "strzałem w dziesiątkę" jej uczestnicy byli zachwyceni jej przebiegiem a postawione przed nimi zadania uzmysłowiły im z jakimi problemami boryka się współczesny świat.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania