Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
17 - 24 kwietnia 2016r.  Tydzień dla Serca

17 - 24 kwietnia 2016r. Tydzień dla Serca

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 27.04.2016

Zapobiegnijmy chorobom serca, dbając o zdrowie naszych bliskich.

Bardzo łatwo np. przez nadmierną ilość stresu jest doprowadzić do chorób serca. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku w Europie na choroby serca umieralność 4,3 miliony osób na całym świecie. Warto dodać, że aż 2 miliony spośród tych osób to mieszkańcy Unii Europejskiej.

Polska od lat pozostaje w niechlubnej czołówce krajów pod względem zachorowalności na choroby sercowo-naczyniowe, ale podobne problemy obserwuje się w większości krajów uprzemysłowionych.

Brak wysiłku fizycznego i niewłaściwa dieta prowadzą do zaburzeń lipidowych, a w konsekwencji do nadciśnienia tętniczego i miażdżycy. Nadciśnienie tętnicze nasila z kolei miażdżycę i uszkadza naczynia tętnicze, w szczególności wieńcowe.
Miażdżyca tętnic wieńcowych doprowadza do zawału serca, a nadciśnienie tętnicze do udarów mózgu. Serce po zawale bywa osłabione i bez dalszej interwencji powoli staje się niewydolne.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania