Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
"Tydzień Dla Oszczędzania 2013"

"Tydzień Dla Oszczędzania 2013"

Warszawa 12.02.2014

Braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie, otrzymaliśmy certyfikat.

W naszej szkole zostało podjętych szereg działań propagujących oszczędzanie. W październiku, miesiącu oszczędzania przeprowadzono lekcję o oszczędzaniu na temat  Zarządzamy własnymi finansami, rozpropagowano wśród uczniów ulotkę informacyjną Dlaczego powinniśmy oszczędzać, czyli jakie wydatki „chodzą” po ludziach, na godzinach wychowawczych i lekcjach wos-u wykorzystano niemal wszystkie zamieszczone na stronie TdO materiały, zorganizowano ogólnopolską zbiórkę pieniędzy Góra Grosza 2013, zbierano surowce wtórne, plastikowe nakrętki i zużyte baterie. Przygotowano gazetkę ścienną To i owo o pieniądzach oraz wystawę plakatów Oszczędzam, bo….

W okresie przedświątecznym młodzież przygotowała piękne ozdoby z surowców wtórnych i ekologicznych i ubrała nimi Ekonomiczną choinkę, która była niezwykłą atrakcją szkolnego korytarza.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.