Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
"Tydzień Dla Oszczędzania 2013"

"Tydzień Dla Oszczędzania 2013"

Warszawa 12.02.2014

Braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie, otrzymaliśmy certyfikat.

W naszej szkole zostało podjętych szereg działań propagujących oszczędzanie. W październiku, miesiącu oszczędzania przeprowadzono lekcję o oszczędzaniu na temat  Zarządzamy własnymi finansami, rozpropagowano wśród uczniów ulotkę informacyjną Dlaczego powinniśmy oszczędzać, czyli jakie wydatki „chodzą” po ludziach, na godzinach wychowawczych i lekcjach wos-u wykorzystano niemal wszystkie zamieszczone na stronie TdO materiały, zorganizowano ogólnopolską zbiórkę pieniędzy Góra Grosza 2013, zbierano surowce wtórne, plastikowe nakrętki i zużyte baterie. Przygotowano gazetkę ścienną To i owo o pieniądzach oraz wystawę plakatów Oszczędzam, bo….

W okresie przedświątecznym młodzież przygotowała piękne ozdoby z surowców wtórnych i ekologicznych i ubrała nimi Ekonomiczną choinkę, która była niezwykłą atrakcją szkolnego korytarza.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania