Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
TURNIEJ ZAKLADÓW PRACY W PIŁKĘ NOŻNĄ

TURNIEJ ZAKLADÓW PRACY W PIŁKĘ NOŻNĄ

Warszawa 21.10.2015

Jednym z naszych działań pozyskujących środki na nasz wybrany cel jest Turniej zakładów pracy w piłkę nożną.

      W sobotę 10 października br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy naszej szkole stawiło się osiem drużyn. Impreza miała charakter rekreacyjno-sportowy. Była to znakomita okazja do integracji społeczności lokalnej zarówno podczas gry w piłkę nożną, jak i w przerwach pomiędzy meczami w trakcie, których można było wypić kawę lub herbatę i zjeść ciepły posiłek. Integracja, zabawa służyły również do pozyskania środków na nasz cel.

W turnieju udział wzięło 7 lubartowskich firm. Swoje reprezentacje wystawili: LUVI Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Roto Okna Dachowe ( 2 zespoły), Diamed, Solbet i Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz.

W fazie eliminacyjnej zespoły podzielone zostały na 2 grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup spotkały się w półfinale (1A-2B, 1B-2A), a kolejne zespoły z grupy A i B zagrały o miejsca 5-8 w turnieju (3A-4B, 4A-3B)

            W półfinałach pierwszy zespół Roto pokonał 3:1 Solbet, a Trykacz zwyciężył również 3:1 Straż Pożarną. W meczu o 7 miejsce drugi zespół Roto ograł Wojowników Diamedu 5:1, a w walce o 5 lokatę Policja okazał się lepsza od Luvi zwyciężając 2:0. W małym finale Solbet  wysoko uległ Straży Pożarnej 0:8. W finale, po zaciętej walce i dwóch bramkach Pawła Prażmowskiego pierwszy zespół Roto  wygrał z Trykaczem 2:1.

      Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy, a  trzy pierwsze zespoły nagrodzono także pucharami. Pamiątkowe statuetki otrzymali również najlepszy strzelec oraz bramkarz turnieju. Nagrody wręczał Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Sławomir Zdunek.

      Zawody sędziowali Leszek Kowalczyk i Piotr Lewin, a pieczę nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawowali Daniel Cieśla i Arkadiusz Smolarz.

Miejmy nadzieję, że wiosenny turniej dla zakładów przysporzy nam kolejnych funduszy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii