Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
TURNIEJ ZAKLADÓW PRACY W PIŁKĘ NOŻNĄ W GIMNAZJUM NR 2 W LUBARTOWIE

TURNIEJ ZAKLADÓW PRACY W PIŁKĘ NOŻNĄ W GIMNAZJUM NR 2 W LUBARTOWIE

Warszawa 23.11.2016

W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum nr 2 w Lubartowie odbyła się jesienna edycja „Turnieju Zakładów Pracy w piłkę nożną”. Impreza miała charakter rekreacyjno-sportowy.

                Ponownie była to znakomita okazja do integracji społeczności lokalnej a jako główny cel tego turnieju postawiliśmy sobie zebranie funduszy na TalentowiSKO.

                W turnieju udział wzięło 9 firm z Lubartowa i okolic. Swoje reprezentacje wystawili: Komenda Powiatowa Policji, Roto Okna Dachowe ( 2 zespoły), Wibro, ZPMB Betax, Black Red White, Interduo, ZWB Łukówiec i ZWB Lewtak.

                W fazie eliminacyjnej zespoły podzielone zostały na 2 grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup spotkały się w półfinale (1A-2B, 1B-2A), a kolejne zespoły z grupy A i B zagrały o miejsca 5-8 w turnieju (3A-4B, 4A-3B)

                W półfinałach Betax pokonał 1:0 drugi zespół Roto, a Black Red White zwyciężył po rzutach karnych 3:1 z Policją. W regulaminowym czasie gry pomiędzy tymi zespołami padł remis 1:1. W meczu o 7 miejsce Interduo wygrał 8:2 z Lewtakiem, a w walce o 5 lokatę pierwszy zespół Roto okazał się lepszy od Wibro zwyciężając 3:0. W małym finale drugi zespół Roto przegrał z Policją 0:3. W finale, po zaciętej walce Black Red White pokonał Betax 1:0.

                Najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem 5 bramek okazał się Kamil Skałecki (Betax)), natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Michała Stachyrę (Black Red White).

 OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:

  •  I miejsce - BLACK RED WHITE
  • II miejsce - ZPMB BETAX
  • III miejsce - KOMENDA POWIATOWA POLICJI
  • IV miejsce - ROTO II OKNA DACHOWE
  • V miejsce - ROTO I OKNA DACHOWE
  • VI miejsce - WIBRO
  • VII miejsce - INTERDUO
  • VIII miejsce - ZWB LEWTAK
  • IX miejsce - ZWB ŁUKÓWIEC

                Zwycięski zespół – Black Red White wystąpił w następującym składzie: Jacek Bernat, Maciej Kwaskiewicz, Piotr Serwin, Sebastian Kępa, Adrian Lipski, Łukasz Wójcik, Kamil Budzyński, Sławomir Wałach, Radosław Jankowski, Michał Stachyra, Przemysław Socha i Leszek Jędryszka.

                Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy, a  trzy pierwsze zespoły nagrodzono także pucharami. Pamiątkowe statuetki otrzymali również najlepszy strzelec oraz bramkarz turnieju. Nagrody wręczał Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Sławomir Zdunek.

Zawody sędziowali Piotr Lewin i Krzysztof Skomra, a pieczę nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawował Arkadiusz Smolarz.

                Było to nasze podstawowe zadanie na pozyskanie środków na TalentowiSKO. Środki pochodziły z wpisowego, które drużyny wpłaciły. Każdy uczestnik mógł się posilić ciepłym forszmakiem, kawą herbatą, słodkościami. Poczęstunek, przygotowanie, zakupy przygotowała ekipa TalentowiSKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii