Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Turniej Wiedzy Pożarniczej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 17.03.2017

SKO-wicze sprawdzają swoją wiedzę

W dniu 10 marca 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe jubileuszowego XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Głównym organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Mińsku Mazowieckim przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim. W turnieju uczestniczyło: 23 uczniów ze szkół podstawowych, 19 uczniów gimnazjów i 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mińskiego.

Turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Na podstawie regulaminu jury eliminacji powiatowych w składzie:

  1. st. kpt. Paweł Zieniewicz – przewodniczący
  2. mł. ogn. Bartłomiej Bogdanowicz – sekretarz
  3. sekc. Andrzej Żbik – członek
  4. str. Paulina Sibilska – członek
  5. druhna Halina Laskus – członek
  6. druh Mariusz Śliwa – członek

Osoby biorące udział w konkursie po zakończeniu części pisemnej zostali zapoznani z wyposażeniem sprzętowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz specyfiką pracy strażaków. Na koniec wszystkim uczestnikom turnieju dh Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński oraz st. bryg. Paweł Parobczak p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach uzyskali kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Naszą szkołę reprezentowali:
Całka Michał klasa V Szkoła Podstawowa
Mateusz Całka klasa III Gimnazjum
Uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę, zabrakło niewiele punktów by zostali laureatami turnieju: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Anna Świątek - pedagog szkolny.


Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania