Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Turniej ekologiczny- Zielona Jedynka.

Turniej ekologiczny- Zielona Jedynka.

Warszawa 25.03.2019

Nadszedł ważny dzień dla wszystkich uczestników i osób współpracujących z Talentowiskiem. Ekologiczny Happening rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy przyrodniczej wybranych uczniów klas piatych, szóstych i siódmych.Poprzez zorganizowanie turnieju chcieliśmy wzbudzić zainteresowania przyrodniczo-ekologiczne, uwrażliwić na piękno przyrody i konieczność jej ochrony przez aktywne postawy wobec otaczajacego nas środowiska,

 Uczestnicy ekologiczno-przyrodniczych zmagań mieli do wykonania kilka przygotowanych przez Talentowiczów zadań. Najpierw musieli rozwiązać test, następnie zmagali się ze Zgaduj-Zgadulą, po czym losowali zestawy pytań. W rezultacie  komisja oceniająca konkurencje turnieju składająca się z dwóch Talentowiczowskich ekspertów, nauczyciela biologii oraz gościa specjalnego (emerytowany nauczyciel biologii ) wyłonili  zwycięskie drużyny. Okazały  się nimi zespoły klasy 7 a oraz 6c. Dla najlepszych znawców w dziedzinie przyrody i ekologii przygotowaliśmy nagrody, które zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu TalentowiSKA.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.