Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

Warszawa 21.11.2018

Organizowany corocznie w Jedynce Tydzień Profilaktyki Uzależnień jest dobrą okazją do zaprezentowania przed licznie zgromadzonymi gośćmi oraz społecznością szkolną talentów teatralnych naszej młodzieży. W tym roku okazję do wzbudzenia refleksji nad zgubnym wpływem uzależnień był spektakl 'Tęczowy motyl".

Przedstawienia profilaktycznego spektaklu podjęli się Talentowicze z klasy VIII b SP oraz III b G. Wyjątkowa interpretacja przedstawienia ,symboliczne rekwizyty oraz znakomicie dobrane utwory Dźemu i TSA dostarczyły wszystkim zebranym dużej dawki emocji. Gra młodych aktorów miała na celu ukazanie,  czym jest młodość, jakie są problemy z nią związane, jak bardzo łatwo  zamknąć się w sobie, wpaść w kompleksy, uzależnienia, narkotyki, alkohol. Podkreśliła także, jak ważne są właściwe relacje z przyjaciółmi, rodzicami.  Zaprezentowanie spektaklu unaoczniało widzom zgubny wpływ uzależnień, zachęciło do podejmowania właściwych i zdrowych decyzji.Fragmenty spektaklu na długo zapadaną  w pamięci naszych widzów zgodnie z zasadą „To, co przeżyłeś, zostanie z tobą".

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień