Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
TeatrzykowiSKO

TeatrzykowiSKO

Warszawa 30.03.2019

Tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program TalentowiSKO w naszej szkole.

W czwartek 28 marca w naszej szkole miało miejsce przedstawienie teatralne przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, uczestników kółka teatralnego, pod kierownictwem pani Barbary Magdzińskiej. Ze swoim spektaklem nasi uczniowie wpisali się w obchody Światowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca.

Główna bohaterka Dorotka na początku sztuki ma problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju, a takie pojęcie jak kultura osobista jest jej obce. Dziewczynka nie szanuje swoich zabawek i przyborów szkolnych, nie dba też o higieną osobistą. W jej pokoju panuje ciągły rozgardiasz. Pewnego dnia dziewczynka ma sen, że jej przedmioty chcą ją opuścić. To przeżycie daje Dorotce do myślenia i dziewczynka postanawia zmienić swoje bałaganiarskie przyzwyczajenia...  

Z przedstawienia płynie nie jeden morał. Dzieci uczą się dbać o porządek w swoim otoczeniu, dbać o higienę i szanować swoje przedmioty. Nie tylko tego uczą się mali odbiorcy. Sztuce przyświecały hasła związane z oszczędzaniem pieniążków rodziców oraz swojego czasu. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Tym samym, tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program talentowiSKO w naszej szkole.

Pozostałe wpisy z tej kategorii