Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
TeatrzykowiSKO

TeatrzykowiSKO

Warszawa 30.03.2019

Tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program TalentowiSKO w naszej szkole.

W czwartek 28 marca w naszej szkole miało miejsce przedstawienie teatralne przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, uczestników kółka teatralnego, pod kierownictwem pani Barbary Magdzińskiej. Ze swoim spektaklem nasi uczniowie wpisali się w obchody Światowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca.

Główna bohaterka Dorotka na początku sztuki ma problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju, a takie pojęcie jak kultura osobista jest jej obce. Dziewczynka nie szanuje swoich zabawek i przyborów szkolnych, nie dba też o higieną osobistą. W jej pokoju panuje ciągły rozgardiasz. Pewnego dnia dziewczynka ma sen, że jej przedmioty chcą ją opuścić. To przeżycie daje Dorotce do myślenia i dziewczynka postanawia zmienić swoje bałaganiarskie przyzwyczajenia...  

Z przedstawienia płynie nie jeden morał. Dzieci uczą się dbać o porządek w swoim otoczeniu, dbać o higienę i szanować swoje przedmioty. Nie tylko tego uczą się mali odbiorcy. Sztuce przyświecały hasła związane z oszczędzaniem pieniążków rodziców oraz swojego czasu. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Tym samym, tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program talentowiSKO w naszej szkole.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.