Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Teatrzyk na lekcji języka polskiego.

Teatrzyk na lekcji języka polskiego.

Warszawa 22.11.2016

Na lekcji języka polskiego w klasie pierwszej uczniowie wcielali się w role bohaterów bajek Ignacego Krasickiego: "Jagnię i wilcy", "Kruk i lis", "Ptaszki w klatce" oraz "Pan i pies".

Pełne humoru inscenizacje są łatwe w odbiorze, dlatego zapewniają dobrą zabawę. Tym bardziej, że uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, fantazją i wrażliwością estetyczną. Przygotowali stroje, odpowiednie rekwizyty, zadbali również o efekty akustyczne i dźwiękowe. Pokazali w ten sposób, że bajki nie tylko bawią, ale też uczą i wychowują, bo przecież według I. Krasickiego "I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie osób natrząsa".

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania