Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
WidowiSKO na  Kolporetr  Arenie

WidowiSKO na Kolporetr Arenie

Warszawa 03.12.2017

25 listopada uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 zasiedli na trybunach Kolporter Arena w Kielcach. Tego dnia Korona Kielce w ramach Lotto Ekstraklasy podejmowała Mistrza Polski Legię Warszawa. W dużej mierze nasza grupa dopingowała Legię, ale z uwagi na to iż mecz odbywał się w Kielcach musieliśmy ograniczać się z tym dopingiem.

Jednak już w 2 minucie część z naszych uczniów podskoczyło z radości gdyż to legioniści, a konkretnie Jarek Niezgoda zdobył bramkę. Szybko zdobyty gol spowodował, że gospodarze ruszyli do śmielszych ataków. Dobrze w bramce Legii spisywał się Arek Malarz, jednak w pierwszej połowie musiał dwa razy skapitulować. Do przerwy więc Korona prowadziła 2:1. W drugiej połowie mecz był świetnym widowiskiem. Na boisku raz za razem dochodziło do sytuacji bramkowych. I znów to Legia zdobyła jako pierwsza gola. Tym razem w 52 minucie Kasper Hamalainen wyrównał stan meczu na 2:2. Decydujący cios zadała jednak Korona. Gospodarze za sprawą Jacka Kiełba zdobyli w 78 minucie bramkę, która jak się okazało była golem dającym kielczanom 3 punkty.

Dla nas jednak nie najważniejszy był wynik, a to że mogliśmy uczestniczyć wraz z ponad 15 tysiącami kibiców w tym wydarzeniu sportowym. Mecz był naprawdę emocjonujący, a jak dodamy do tego świetny doping kibiców obu drużyn oraz oprawę meczu to uzyskamy odpowiedź dlaczego mecze piłkarskie są tak fantastycznym przeżyciem.

Kierownikiem wycieczki był Daniel Cieśla, natomiast opiekę nad uczniami pełnili Dyrektor Sławomir Zdunek, Małgorzata Wysoczyńska, Arkadiusz Smolarz oraz Marek Goleń.