Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Talentowicze wspierają  Hospicjum Domowe Caritas

Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

Warszawa 25.03.2018

Grupa uczniów naszej szkoły związana z Talentowiskiem pełni funkcje wolontariuszy w placówce Caritas. Dwie Talentowiczki pomagają systematycznie osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Na potrzeby Hospicjum Domowego 20 marca zorganizowany został w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez członków Caritas wspomoże działalność Hospicjum.

Hospicjum domowe działające przy placówce Caritas  rozpoczęło swoją działalność w listopadze 2017 r. Celem tej inicjatywy  jest niesienie ulgi cierpiącym, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej, a także otoczenie opieką domową chorych. Opiekę w krasnostawskim hospicjum sprawują lekarz, ksiądz, psycholog i pielęgniarki, którzy  bezpłatnie pomagają  chorym w terminalnej fazie choroby głównie nowotworowej oraz zapewniają  wsparcie duchowe i psychologiczne. Na pomoc mogą liczyć nie tylko chorzy, ale również ich rodziny. Hospicjum otacza kompleksową opieką całą rodzinę w okresie choroby i w czasie żałoby.  

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień