Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Talentowicze wspierają  Hospicjum Domowe Caritas

Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

Warszawa 25.03.2018

Grupa uczniów naszej szkoły związana z Talentowiskiem pełni funkcje wolontariuszy w placówce Caritas. Dwie Talentowiczki pomagają systematycznie osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Na potrzeby Hospicjum Domowego 20 marca zorganizowany został w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez członków Caritas wspomoże działalność Hospicjum.

Hospicjum domowe działające przy placówce Caritas  rozpoczęło swoją działalność w listopadze 2017 r. Celem tej inicjatywy  jest niesienie ulgi cierpiącym, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej, a także otoczenie opieką domową chorych. Opiekę w krasnostawskim hospicjum sprawują lekarz, ksiądz, psycholog i pielęgniarki, którzy  bezpłatnie pomagają  chorym w terminalnej fazie choroby głównie nowotworowej oraz zapewniają  wsparcie duchowe i psychologiczne. Na pomoc mogą liczyć nie tylko chorzy, ale również ich rodziny. Hospicjum otacza kompleksową opieką całą rodzinę w okresie choroby i w czasie żałoby.  

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania