Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Jestem  dumny, bo jestem Polakiem!

Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

Warszawa 14.03.2018

14 marca już po raz XVII w krasnostawskiej Jedynce odbył się konkurs pod nazwą "Moja Ojcowizna". Tegorocznej edycji konkursu przyświecały słowa Artura Oppmana :"To, co przeżyło jedne pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci". Wśród kilku szkół z naszego rejonu udział wzięli także Talentowicze naszej szkoły.

Uroczystość patriotyczna zorganizowana ze względu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miała na  celu rozwijanie patriotycznych postaw wśród młodzieży oraz kultywowanie pamięci o bohaterach tamtych czasów. Wśród zadań konkursowych znalazły się: wykonanie mapy lokalizacji dębów  pamięci na terenie miasta i gminy Krasnystaw, zaprezentowanie pieśni patriotycznych z ostatniego stulecia, zaprojektowanie i wykonanie gazety PRL-u, prezentację multimedialną pod nazwą "Żołnierze Wyklęci z terenu Lubelszczyzny", przedstawienie wykonanej przez uczniów pracy plastycznej o tematyce patriotycznej

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień