Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Jestem  dumny, bo jestem Polakiem!

Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

Warszawa 14.03.2018

14 marca już po raz XVII w krasnostawskiej Jedynce odbył się konkurs pod nazwą "Moja Ojcowizna". Tegorocznej edycji konkursu przyświecały słowa Artura Oppmana :"To, co przeżyło jedne pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci". Wśród kilku szkół z naszego rejonu udział wzięli także Talentowicze naszej szkoły.

Uroczystość patriotyczna zorganizowana ze względu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miała na  celu rozwijanie patriotycznych postaw wśród młodzieży oraz kultywowanie pamięci o bohaterach tamtych czasów. Wśród zadań konkursowych znalazły się: wykonanie mapy lokalizacji dębów  pamięci na terenie miasta i gminy Krasnystaw, zaprezentowanie pieśni patriotycznych z ostatniego stulecia, zaprojektowanie i wykonanie gazety PRL-u, prezentację multimedialną pod nazwą "Żołnierze Wyklęci z terenu Lubelszczyzny", przedstawienie wykonanej przez uczniów pracy plastycznej o tematyce patriotycznej

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania