Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Będzie się działo"

"Będzie się działo"

Warszawa 21.11.2017

Szlifowanie talentów podczas Festiwalu Nauki.

21 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie odbyła się III edycja Festiwalu Nauki „Będzie się działo”. Sponsorem festiwalu był Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Celem festiwalu było popularyzowanie wiedzy matematycznej, fizycznej, chemicznej, geograficznej, przyrodniczej i informatycznej a także promowanie nauki przez doświadczenie. W festiwalu  brali udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

W czasie trwania festiwalu młodzież szkolna mogła obejrzeć „Pokaz skamieniałości”, wysłuchać „Prelekcji o zwierzętach domowych”, a także uczestniczyć w pokazach chemicznych i fizycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli wykazać się wiedzą, uczestnicząc w konkursach naukowych. W rywalizacji wiedzowej - I miejsce uzyskali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, III miejsce młodzież  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Festiwal Nauki połączony był z Dniami Otwartymi dla przedszkoli. Dzieci z terenu miasta Krasnystaw miały możliwość poznania naszej szkoły, a także uczestniczyli w pokazach, zajęciach plastycznych i świetlicowych.

Festiwal Nauki i Dni Otwarte dla przedszkoli zostały przygotowane przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania