Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Będzie się działo"

"Będzie się działo"

Warszawa 21.11.2017

Szlifowanie talentów podczas Festiwalu Nauki.

21 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie odbyła się III edycja Festiwalu Nauki „Będzie się działo”. Sponsorem festiwalu był Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Celem festiwalu było popularyzowanie wiedzy matematycznej, fizycznej, chemicznej, geograficznej, przyrodniczej i informatycznej a także promowanie nauki przez doświadczenie. W festiwalu  brali udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

W czasie trwania festiwalu młodzież szkolna mogła obejrzeć „Pokaz skamieniałości”, wysłuchać „Prelekcji o zwierzętach domowych”, a także uczestniczyć w pokazach chemicznych i fizycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli wykazać się wiedzą, uczestnicząc w konkursach naukowych. W rywalizacji wiedzowej - I miejsce uzyskali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, III miejsce młodzież  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Festiwal Nauki połączony był z Dniami Otwartymi dla przedszkoli. Dzieci z terenu miasta Krasnystaw miały możliwość poznania naszej szkoły, a także uczestniczyli w pokazach, zajęciach plastycznych i świetlicowych.

Festiwal Nauki i Dni Otwarte dla przedszkoli zostały przygotowane przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień