Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Sztafeta Rodzinna im. Kamili Skolimowskiej  na Orliku w Latowiczu

Sztafeta Rodzinna im. Kamili Skolimowskiej na Orliku w Latowiczu

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 10.10.2015

„Sport to zdrowie”

20 września 2015 roku na Orliku w Latowiczu odbyła się Sztafeta Rodzinna im. Kamili Skolimowskiej. Zorganizowała ją i poprowadziła pani Bożena Kania, animator sportu dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej, Fundacją im. Kamili Skolimowskiej i Wójtem Gminy Latowicz. Celem imprezy było upamiętnienie polskiej lekkoatletki Kamili Skolimowskiej – złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich w rzucie młotem w Sydney w 2000 roku. O godzinie 15:00 nastąpiło rozpoczęcie imprezy. Pani Bożena Kania, Pan Wójt Bogdan Świątek-Górski i Pani Dyrektor Wiesława Kosobudzka – gospodarze powitali wszystkich uczestników biegu sztafetowego. W biegu nie zabrakło również SKO-wiczów z ich opiekunem panią Anną Świątek. Chwilę po tym p. Bożena poprowadziła rozgrzewkę przygotowującą do uczestnictwa w tym biegu. Następnie po dokonaniu zgłoszenia zawodnicy ustawili się na linii startu. Sztafetę rozpoczął Pan Wójt ze swoim synem Jankiem, pokonując dystans 10 okrążeń (jedno okrążenie to 73 m). I tak rozpoczął się rodzinny bieg, którego uczestnikami byli m.in. przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice, ciocie i wujkowie. Najmłodszym uczestnikiem okazał się Kubuś Poświata (7 miesięcy), który na rękach swojej mamy brał udział w biegu. Nieco starszą uczestniczką była Dominika Kopaczewska (20 miesięcy), która na „barana” u taty pokonała 5 okrążeń, a później już sama przebiegła 2 pełne okrążenia. To było niesamowite i cudownie sportowe. W biegu nie przeszkodził nam nawet padający deszcz. Sztafetę rozpoczęło i ukończyło 87 zawodników, pokonując razem 142 km. W czasie sztafety trwał konkurs plastyczny na „Najciekawszy model młota lekkoatletycznego”. Tuż przed godziną 17-tą zakończono sztafetę biegiem organizatorów na czele z niezmordowaną Dominiką, po czym podsumowano imprezę, wręczając wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i bransoletki. Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Wójta.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania