Powrót do BlogowiSKO Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Wpis dodany przez szkołę Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Warszawa 24.01.2016

Już po raz drugi społeczność naszego gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, opiekunki Rady Uczniowskiej oraz wychowawczyń przed świętami Bożego Narodzenia, podmilicka rodzina otrzymała paczkę odpowiadającą jej indywidualnym potrzebom oraz marzeniom.

Jednak to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docierają wolontariusze.

I tak oto oprócz rzeczy materialnych, które gromadziliśmy od końca listopada (produkty żywnościowe, chemiczne, ubrania, zabawki, agd, pościele, ręczniki) rodzina dostała sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację, bo najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem.

Dzięki wspólnym staraniom udało nam się zebrać pokaźną ilość darów. Paczka, a w zasadzie 9 kartonów, została zapakowana przez naszych uczniów i dostarczona 12 grudnia do magazynu Lidera Szlachetnej Paczki przez opiekunkę RU p. Iwonę Przybyś, wychowawczynie: Małgorzatę Matuszak i Alinę Iskrzycką oraz reprezentację klasy 1AG gimnazjum: Oliwię Jakubek, Julię Turewicz i Martynę Jurecką oraz z 2AG Dominika Mroza.

Serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Wojtyczce honorowemu członowi Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół za otrzymane wsparcie, rodzicom, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji Szlachetnej paczki pokazując, że wspólne działanie może przynieść wiele dobrego i dużo radości potrzebującym osobom.

Alina Iskrzycka

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!