Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Szanuj przyrodę

Szanuj przyrodę

Warszawa 07.04.2016

Apel wychowawczy klas drugich

23 marca 2016 odbył się  apel wychowawczy klas drugich pt. "Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę". Uroczystość miała na celu uświadomić widowni jak bardzo ważne jest dla nas środowisko i troska o otaczający nas świat. W tej roli doskonale spełnił się Klub Młodego Ekologa, który miał bojowe zadanie - nauczyć niesfornego Damiana szanować przyrodę. Nie było to łatwe zadanie. Debatujący młodzi ekolodzy wskazali Damianowi wiele pomysłów na poprawę środowiska przyrodniczego. Ostatecznie na zmianę nastawienia Damiana miała wpływ prezentacja multimedialna wraz z piosenką Michaela Jacksona pt. ,,Piosenka Ziemi", idealnie przedstawiająca dzisiejszy nieraz bardzo okrutny świat. Damian swoimi słowami ,,Zmieniłem się. Jola już mnie lubi" zakończył apel wychowawczy. Mamy nadzieję, że nasza akademia podobała się wszystkim uczestnikom i że od dzisiaj wszyscy będą kierować się słowami naszych recytatorów:

"Chcemy być przyjaciółmi
wszystkich żywych stworzeń.
Niech im się dobrze 
żyje wśród nas.
Chcemy mieć czyste rzeki,
przeźroczyste morze.
Niech zdrowo rośnie
razem z nami las".

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania