Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 03.04.2018

20 marca

W ZS w Latowiczu, z okazji Światowego  Dnia Zdrowia Jamy Ustnej​ - przypadającego na  20 marca ​2018r. wykonana została gazetka tematyczna przez SKO-wiczów i wolontariuszy poświęcona tej tematyce. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, został ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną.  Powiatowa Stacja  Sanitarno - Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim i Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak w tym dniu przypominają  jak duże znaczenie dla ogólnego zdrowia człowieka oraz komfortu jego życia ma higiena i zdrowie jamy ustnej. Próchnica zębów jest jedną z najpowszechniejszych chorób na świecie. Według danych FDI 90% populacji zmaga się z problemami dotyczącymi jamy ustnej. Próchnica wywołana jest przez drobnoustroje, które przenoszą się z zęba na ząb. U dziecka nieleczone zęby mleczne  z aktywnymi zmianami próchnicowymi powoują, że wyrzynające się u niego  w wieku 5 – 6 lat zęby stałe są bardzo podatne na próchnicę. Stan zdrowia jamy ustnej matki ma również znaczenie           w występowaniu wczesnej próchnicy u dzieci. Dlatego też, aby zapobiec wczesnym zakażeniom jamy ustnej dziecka, matka powinna wyleczyć wszystkie swoje zęby w czasie ciąży. Właściwa profilaktyka próchnicy, wdrożona możliwie wcześnie oraz prawidłowa, zdrowa dieta ma duży wpływ na dalsze życie dzieci. Zdrowie jamy ustnej jest niezbędne do utrzymania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania