Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

Warszawa 12.12.2014

Apel wychowawczy klasy I b "HIV nie wybiera. Ty możesz..."

W dniu 5 grudnia 2014 roku z okazji Światowego Dnia AIDS w naszym gimnazjum odbył się apel wychowawczy klasy I b. Miał on formę montażu słowno-muzycznego. Celem przewodnim apelu było rozbudzenie w uczniach postawy akceptacji i tolerancji wobec innych oraz uświadomienie niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą choroba AIDS. Podczas apelu uczniowie zostali zapoznani z informacjami na temat wirusa HIV i choroby AIDS, a przede wszystkim z drogami zakażenia HIV.

Na znak przyjaźni z chorymi na AIDS wszyscy uczestnicy przypięli czerwoną wstążeczkę - symbol uświadamiający, że nie należy odwracać się od ludzi, których dotknęła "dżuma XX i XXI wieku" lecz pomagać im i ich tolerować.

Montaż przedstawiał historię człowieka chorego na AIDS. Grupa przyjaciół spotyka się i wspomina swojego kolegę ze szkoły - Jacka. Przyjaciele próbują znaleźć odpowiedź na pytanie: "Dlaczego doprowadził się do takiego stanu?". Pamięć po nim to pozostawiona płyta. Prosił, aby ją wysłuchali.

Podczas inscenizacji recytowano wiersze związane z tematyką HIV/AIDS oraz wykorzystano utwory wykonawców: Budka Suflera "Cały mój zgiełk", Maryla Rodowicz "Łatwopalni", Myslovitz "Długość dźwięku samotności" oraz piosenkę z najnowszej płyty zespołu Perfect "Wszystko ma swój czas".

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania