Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 07.10.2016

"Życie jest jak uśmiech im szybciej się do niego uśmiechniesz, tym szybciej ono uśmiechnie się do ciebie"

Dnia 7 października 2016r. w ZS w Latowiczu obchodzimy „Światowy Dzień Uśmiechu. Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. I tak już od 16 lat! Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi. Została ona stworzona w 1963 roku. Od dawna wiadomo, że śmiech to zdrowie - w ciągu ostatnich lat rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Naukowcy od lat badają, że śmiech jest niezwykle pomocny w radzeniu sobie ze stresem. Ponadto udowodniono, że śmianie się (zwłaszcza na głos) wzmacnia układ odpornościowy i - oczywiście - poprawia nastrój. Wszystko za sprawą tego, że śmiech stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Co ciekawe, istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy!

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania