Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 29.03.2017

Kampania " Na niebiesko dla autyzmu"

Dnia 31 marca 2017r. w ZS Latowiczu, zostanie przeprowadzona kampania " Na niebiesko dla autyzmu" przeniesiona z 2 kwietnia,  wówczas  obchodzimy Światowy  Dzień  Świadomości Autyzmu.  Dzieci z Fundacji JiM, ich rodzice, bliscy i przyjaciele świecą na niebiesko, śpiewają razem i pokazują, że razem mają wielką siłę. Świecą, by zwrócić uwagę na to, że autyzm diagnozowany w Polsce już u 1 dziecka na 100 to ogromny problem społeczny. Udowadniają, że żyjąc z autyzmem można być szczęśliwym człowiekiem. Bo wiedzą, że autyzm to nie koniec świata. Nasza szkoła przyłączając się do fundacji JiM -   będzie świeciła po raz drugi " Na niebiesko dla autyzmu"-  31 marca. Wszystkich uczniów prosimy,  aby tego dnia przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Warto pamiętać, że autyzm to nie jest choroba. To całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dziecko z autyzmem często nie mówi i nie nawiązuje kontaktu z innymi ludźmi. Jedynym ratunkiem i szansą na samodzielność dla dzieci z autyzmem jest wczesna diagnoza oraz konsekwentna terapia. Niestety, jednym z największych problemów w Polsce jest brak dostępu do wczesnej diagnozy autyzmu. Lekarze pierwszego kontaktu często nie rozpoznają objawów autyzmu, wydłużając czas prawidłowej oceny dolegliwości. A im wcześniej dziecko z autyzmem jest poprawnie zdiagnozowane, tym szybciej otrzyma skuteczną terapię.  Fundacja JIM, z którą współpracujemy, tworzy lepszy świat dla dzieci z autyzmem. Każdego dnia  niesie ona pomoc dzieciom z autyzmem najwyższej jakości. W Klinice JiM specjaliści diagnozują co roku niemal 1000 dzieci z całej Polski. W działaniach Fundacji bardzo pomocne są Kluby Rodziców JiM, których jest już 17 w całym kraju.  Celem kampanii  " Na niebiesko dla autyzmu"  jest podniesienie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. W szkole została wykonana gazetka tematyczna, poświęcona tej tematyce oraz wywieszony baner na Orliku znajdującym się na placu szkoły.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania