Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 24.01.2018

24 stycznia

Dnia 24 stycznia 2018r. obchodzimy 52 Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu​. Nasi SKO-wicze pamiętają o tym święcie, mimo iż przebywają aktualnie na feriach zimowych.  Środki masowego przekazu  pełnią  bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka zwłaszcza interesującego się wydarzeniami jakie mają miejsce zarówno w naszym kraju jak i na świecie. W dzisiejszych czasach SKO-wiczom, ciężko jest wyobrazić sobie życie bez mediów, ponieważ radio, prasa, telewizja oraz Internet to nieodłączna część współczesnego świata. Za pośrednictwem mediów wzbogacamy naszą  wiedzę, zdobywamy nowe informacje oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Dostęp do środków przekazu, dzięki rozwojowi technologicznemu, daje wielu osobom możliwość natychmiastowego dzielenia się informacjami i rozpowszechniania ich na szeroką skalę. Wiadomości te mogą być dobre albo złe, prawdziwe lub fałszywe, dlatego musimy z rozwagą je analizować. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do uświadomienia sobie, jak ważną funkcję pełnią media oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach. Celem tego święta jest zobrazowanie potencjalnych zagrożeń poprzez informacje, jakie mogą być przekazywane za pośrednictwem mediów oraz przeciwdziałanie temu zjawisku. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu został ustanowiony przez Papieża VI w 1967 roku. W Kościele Katolickim, 24 stycznia, wspomina się Św. Franciszka Selezego, patrona dziennikarzy, opiekuna i orędownika twórców środków społecznego przekazu. Św. Franciszek Salezy w swojej misji apostolskiej posługiwał się prasą oraz drukował i rozpowszechniał ulotki, w których zwięźle wyjaśniał zasadnicze i atakowane wtedy prawdy wiary katolickiej. Ulotki te rozdawał, jak również rozlepiał je na murach i parkanach, by były dla wszystkich dostępne.

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania