Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Radia

Światowy Dzień Radia

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 18.02.2018

13 lutego

Dnia  13 lutego​ 2018r. w ZS w Latowiczu, obchodziliśmy Światowy Dzień Radia. W 2012 roku na wniosek Hiszpanii UNESCO proklamowało 13 lutego jako Światowy Dzień Radia. Święto powstało, by upamiętnić inaugurację rozgłośni Narodów Zjednoczonych i obchodzone jest we wszystkich krajach ONZ. Wszystko po to, by pokazać jak ważna jest rola radia w dzisiejszym świecie. Chociażby jest ważnym źródłem informacji oraz dobrze działa na rozwój człowieka. Dziś coraz częściej mówi się o nadchodzącym schyłku radia w tradycyjnej formie. Poza tym, nawet jeśli z domów znikną radioodbiorniki, medium to z pewnością przetrwa jako część innego środka przekazu – Internetu. Radio internetowe cieszy się coraz większą popularnością, głównie dzięki możliwości bardzo precyzyjnej kontroli jego treści. Wśród milionów stacji można znaleźć na przykład te, które grają wyłącznie przeboje naszego ulubionego zespołu lub zajmują się konkretną tematyką czy też dziedziną nauki.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania