Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 09.10.2016

„Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.” św. Jan Paweł II

Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia - WHO opublikowane przed Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej wskazują, że każdego roku około 24 milionów osób na świecie wymaga opieki paliatywnej pod koniec swojego życia, 66% z nich jest po 60 roku życia.  Miliony ludzi pod koniec życia nie otrzymują koniecznej pomocy ze względu na brak dostępu do opieki paliatywnej. Pomimo wzrastających potrzeb 42% krajów na świecie ciągle nie ma systemu hospicjów i centrów opieki paliatywnej, 80% procent  światowej populacji nie ma dostępu do środków uśmierzających ból. Światowa Organizacja Opieki Paliatywnej apeluje o włączenie opieki paliatywnej do systemów opieki zdrowotnej na całym świecie.  

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania