Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Gołębia

Światowy Dzień Gołębia

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 10.04.2017

9 kwietnia 2017r.

Światowy Dzień Gołębia obchodziliśmy  9 kwietnia 2017r.

Zdolności „kurierskie” gołębi były znane już w starożytnej Persji i Egipcie. Dziś wiadomo, że to jedne z najinteligentniejszych ptaków na naszej planecie.

Ciekawostki o gołębiach:

Nie każdy wie, że te pocztowe mogą lecieć nawet z prędkością 100 km/h, w czasie wojny gołębie wykorzystywano  do przenoszenia informacji, a 32 z nich zostały wówczas uhonorowane najwyższym brytyjski odznaczeniem za męstwo – medalem Dickina. Co ciekawe to właśnie dlatego, że gołębie przenosiły wiadomości okupanci wprowadzili zakaz ich hodowli. Każdy gołąb pocztowy nawet jeśli jest na drugim końcu świata potrafi wrócić do swojego gołębnika (albo gniazda). Te ptaki dożywają 12 lat, ale historia zna kilku rekordzistów którzy dożyli 30- stki.  Gołębie mają doskonały wzrok – widzą nawet to, co jest kilkadziesiąt kilometrów dalej (ich kąt widzenia to aż 360 stopni – są więc w stanie zobaczyć najmniejsze ziarno w okolicy). Potrafią też liczyć i uczą się szybciej niż małpy, tworzą monogamiczne pary. Dokładnie zapamiętują też porę karmienia i jeśli ktoś robi to regularnie, może być pewien, że na obiad stawią się punktualnie. Gołębie nie należą do smakoszy, zjedzą w zasadzie wszystko co da się zjeść (to  pewnie dlatego, że mają tylko 37 kubków smakowych – dla porównania człowiek ma ich 10 tys.). To jedyne ptaki, które  nie muszą odchylać głowy do tyłu żeby napić się wody, gołębie zasysają wodę (tak jak my, kiedy pijemy ją przez słomkę).

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania