Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Światowy Dzień Gleby

Światowy Dzień Gleby

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.12.2016

5 grudnia

Dnia 5 grudnia 2016r. w ZS w Latowiczu, obchodziliśmy Światowy Dzień Gleby, aby uczcić rolę gleby, jako kluczowego komponentu środowiska przyrodniczego i niezbędnego czynnika warunkującego przetrwanie i dobrobyt ludzkości. Światowy Dzień Gleby  to jedyny dzień w roku, w którym Organizacja Narodów Zjednoczonych prosi nas wszystkich o zastanowienie się nad rolą gleby w naszym codziennym życiu. Rolnicy doceniają znaczenie gleby w działalności produkcyjnej. Jednak obecny poziom produkcji roślinnej jest często utrzymywany nie przez poprawę jakości gleby, a poprzez wzrost nakładów (np. na nawozy, środki ochrony roślin i technologie), które maskują straty w produkcji roślinnej i obniżają jakość gleby.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania