Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Świątecznie w Gimnazjum nr 2

Świątecznie w Gimnazjum nr 2

Warszawa 14.12.2016

Dookoła widać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Ulice rozświetlają bożonarodzeniowe iluminacje, w witrynach sklepowych przepiękne dekoracje, w centrum miasta nowa choinka. W szkołach odbywają się Mikołajki i imprezy z nim związane i pomimo braku śniegu, wiadomo już, że nadchodzą święta.

            Jest jeszcze coś, co przypomina o nich i na co uczniowie Gimnazjum nr 2 czekają cały rok. To Loteria gwiazdkowa, która już na dobre wpisała się w tradycje szkoły i Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka”. Tegoroczna trwała w dniach 5-9 grudnia 2016r i odbywała się w ramach realizowanego w szkole autorskiego Programu Banków Spółdzielczych z Grupy BPS - TalentowiSKO.

            Wśród nagród można było wylosować piłki nożne, koszykowe, obrazy, pendrive, torby, plecaki, kosmetyczki, koszulki, pluszowe maskotki, notesy, czekoladowe Mikołaje i firmowe czekoladki, bidony, figurki ceramiczne, kubki, kosmetyki, długopisy, przepisy kulinarne, stroiki i wiele innych. Większość fantów została pozyskana od sponsorów: przyjaciół, znajomych, rodziców i przedstawicieli handlowych zaopatrujących szkolny sklepik. Zgromadzenie ich trwało dosyć długo, ale tak to już jest, jeśli przyjmuje się zasadę, że co drugi los wygrywa. Główne nagrody, czyli dwa olbrzymie miśki zakupione przez organizatora, powędrowały do dwóch szczęśliwców: Wiktora Wójcika z klasy IIa i Piotra Zawiślaka z klasy IIIa.

            Świątecznie zapowiada się w szkole również w nadchodzącym tygodniu. W ramach programu TalentowiSKO, w dniach 12-16 grudnia trwał będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy wszystkich na świąteczne zakupy. Na kiermaszu będzie można zakupić min.: stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, sianko na stół wigilijny, suszone owoce, kartki świąteczne. Brakuje tylko skrzypiącego pod butami śniegu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii