Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Świąteczne spotkanie wigilijne

Świąteczne spotkanie wigilijne

Warszawa 27.12.2014

W dniu 19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Grupa kilkunastu gimnazjalistów zaprezentowała program artystyczny pt. "Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać - Bóg się w Tobie rodzi". Montaż słowno - muzyczny zawierał wiersze poświęcone najbardziej znanym tradycjom świątecznym, które przeplatały się pięknymi pastorałkami i kolędami. Symboliczną scenografię przez cały czas trwania przedstawienia stanowili Maryja z Dzieciątkiem i Józef przebywający w staropolskiej stajence. Program artystyczny obejmował również występ szkolnego chóru. Tym razem, jak nakazuje tradycja, był to chór anielski, ponieważ uczennice wcieliły się w rolę aniołów śpiewających kolędy i pastorałki. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń uwieńczonych wspólnym łamaniem się opłatkiem. Uczestnicy akademii mogli wysłuchać również koncertu kolęd w wykonaniu poszczególnych klas naszego gimnazjum. 

Akademia przebiegła w magicznej, rodzinnej atmosferze i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania