Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

Warszawa 28.02.2014

Oglądaliśmy musical „Mały Książę” i wystawę ilustracji do utworów A. Mickiewicza i H. Ch. Andersena.

11 lutego 2014 roku klasy pierwsze naszego gimnazjum pod opieką wychowawców i polonistek pojechały na wycieczkę do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Głównym celem wycieczki było obejrzenie musicalu „Mały Książę”. Aktorzy zachwycili nas nie tylko doskonałą grą, dowcipnymi dialogami, ale także umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Piękne kostiumy, sugestywna scenografia i dynamiczna choreografia dopełniły całości. Doskonałe efekty dźwiękowe i gra świateł stworzyły tajemniczy klimat. Historia Małego Księcia wszystkich poruszyła, bo przecież to opowieść o chłopcu,
który istnieje w każdym z nas.
W oczekiwaniu na spektakl obejrzeliśmy wystawę ilustracji do utworów A. Mickiewicza i H. Ch. Andersena. Dzieła były wykonane różnymi technikami malarskimi i pozwoliły nam usystematyzować wcześniej zdobytą wiedzę z j. polskiego oraz sztuki.

Profesjonalnie przygotowane przedstawienie i interesująca wystawa z pewnością zachęciły uczniów do rozwijania swoich talentów artystycznych.

SKO ufundowała wycieczkę 2 uczniom (40 zł),  którzy ze względów finansowych nie mogliby uczestniczyć w tej ciekawej imprezie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania