Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie z ratownikiem medycznym

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Warszawa 18.12.2013

Dnia 30 października 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, ratownikiem medycznym p. Krzysztofem Woszczakiem.

Podczas spotkania ratownik udzielił szczegółowego instruktażu, jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Uświadomił uczniom, iż tzw. "złote minuty" ratują życie poszkodowanego. Na zakończenie pan Krzysztof Woszczak poinformował o prawnym obowiązku udzielania pomocy określonym w artykule 162 Kodeksu Karnego oraz zwrócił uwagę na aspekt moralny. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania