Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

Warszawa 07.12.2016

6 grudnia odbyło się w gimnazjum spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Tematem spotkania były przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjanci poinformowali kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja oraz czyn karalny. Gimnazjaliści zostali poinformowani także o tym, jakie konsekwencje  prawne grożą nieletniemu za popełnione czyny. Policjanci w dalszej części rozmawiali o profilaktyce uzależnień zwłaszcza dopalaczach. Informowali o tym, jak dużym zagrożeniem dla zdrowia jest zażywanie dopalaczy, ale też o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem zabronionych substancji. Nie zabrakło również informacji na temat możliwości pomocy osobom uzależnionym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania