Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie z podróżnikiem.

Spotkanie z podróżnikiem.

Warszawa 15.12.2017

W środę, 13 grudnia br. uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spotkać się z prawdziwym podróżnikiem! Pan Maciej Kras - podróżnik należący do grupy "trzask.pl" przybliżamy ludziom świat - odwiedził naszą szkołę i z wielką pasją opowiedział młodzieży o swojej podróży do Tajlandii.

Z zapałem i fascynacją uczniowie wsłuchiwali się w opowieść pana Maćka. Nasz podróżnik opisywał zwyczaje i życie codzienne tajskiej ludności. Prezentacja wzbogacona była egzotycznymi rekwizytami takimi jak: tajskie stroje, nakrycia głowy, tkaniny. Wielką atrakcją stały się prawdziwe odchody słonia! Była to niesamowita lekcja geografii i biologii w połączeniu z historią, ciekawymi anegdotami i komentarzami podróżnika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć mnóstwo zdjęć z każdego etapu wyprawy. Dzięki profesjonalnej prezentacji fotografii uczniowie mogli m.in. sprawdzić, czy faktycznie Bangkok jest najbardziej zakorkowaną stolicą, zobaczyć słynny most na rzece Kwai, poznać postać króla Bhumibola, Ramy IX - jednego z najdłużej panujących władców na świecie, spędzić czas w wiosce, w której żyją kobiety żyrafy - plemię Padaung, obejrzeć słonie, tygrysy, małpy, nietoperze i inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński. Była to też okazja do poznania życia uchodźców z Birmy na wysypisku śmieci w okolicy Mae Sot. W czasie spotkania najbardziej aktywni uczniowie, którzy odpowiadali na pytania, w nagrodę otrzymywali paczkę wyśmienitych żelek.

Przekaz przepełniony pasją do podróżowania, wzbogacony o zdjęcia pozwolił w ciekawy sposób poznać środowisko, kulturę i zwyczaje Tajlandii - jakże dzikiego dla nas kraju! Nasz podróżnik - pan Maciek zaraził nas dodatkowo radością i dobrym humorem!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania