Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie z podróżnikiem.

Spotkanie z podróżnikiem.

Warszawa 15.12.2017

W środę, 13 grudnia br. uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spotkać się z prawdziwym podróżnikiem! Pan Maciej Kras - podróżnik należący do grupy "trzask.pl" przybliżamy ludziom świat - odwiedził naszą szkołę i z wielką pasją opowiedział młodzieży o swojej podróży do Tajlandii.

Z zapałem i fascynacją uczniowie wsłuchiwali się w opowieść pana Maćka. Nasz podróżnik opisywał zwyczaje i życie codzienne tajskiej ludności. Prezentacja wzbogacona była egzotycznymi rekwizytami takimi jak: tajskie stroje, nakrycia głowy, tkaniny. Wielką atrakcją stały się prawdziwe odchody słonia! Była to niesamowita lekcja geografii i biologii w połączeniu z historią, ciekawymi anegdotami i komentarzami podróżnika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć mnóstwo zdjęć z każdego etapu wyprawy. Dzięki profesjonalnej prezentacji fotografii uczniowie mogli m.in. sprawdzić, czy faktycznie Bangkok jest najbardziej zakorkowaną stolicą, zobaczyć słynny most na rzece Kwai, poznać postać króla Bhumibola, Ramy IX - jednego z najdłużej panujących władców na świecie, spędzić czas w wiosce, w której żyją kobiety żyrafy - plemię Padaung, obejrzeć słonie, tygrysy, małpy, nietoperze i inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński. Była to też okazja do poznania życia uchodźców z Birmy na wysypisku śmieci w okolicy Mae Sot. W czasie spotkania najbardziej aktywni uczniowie, którzy odpowiadali na pytania, w nagrodę otrzymywali paczkę wyśmienitych żelek.

Przekaz przepełniony pasją do podróżowania, wzbogacony o zdjęcia pozwolił w ciekawy sposób poznać środowisko, kulturę i zwyczaje Tajlandii - jakże dzikiego dla nas kraju! Nasz podróżnik - pan Maciek zaraził nas dodatkowo radością i dobrym humorem!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.