Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie z panem Rafałem Wilkiem

Spotkanie z panem Rafałem Wilkiem

Warszawa 07.03.2014

dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu z 2012 roku w kolarstwie szosowym, dwukrotnym mistrzem świata z Kanady z 2013 roku, dwukrotnym zwycięzcą klasyfikacji Pucharu Świata z 2012 i 2013 roku, czterokrotnym Mistrzem Polski, kawalerem Orderu Odrodzenia Polski

"Sukces nie przychodzi do nas za darmo. Jeśli ćwiczymy raz w tygodniu i liczymy na to, że będziemy odnosili sukcesy to... nie, tak się nie da". Rafał Wilk

W poniedziałek, 3 marca młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły spotkali się z panem Rafał Wilkiem, który przyjął zaproszenie klasy II b realizującej projekt edukacyjny "Wygrywa ten, kto nigdy się nie poddaje. Sport wczoraj i dziś".

W maju 2006 roku, podczas ligowego meczu żużlowego pan Rafał Wilk uległ wypadkowi, po którym podjął decyzję o zakończeniu kariery żużlowca. I nie poddał się. Zaczął uprawiać narciarstwo zjazdowe oraz kolarstwo.

"Sport paraolimpijski nie jest gorszy. Tu nie możemy trenować na pół gwizdka, to są takie same treningi, takie samo serce, taka sama pasja, takie samo zaangażowanie i determinacja jak w sporcie pełnosprawnych. Przecież hymn narodowy jaki grali nam w Londynie był taki sam, nie był kulawy bo byliśmy na wózkach".  Rafał Wilk

Przez ponad godzinę pan Rafał Wilk opowiadał o swojej karierze sportowej, przygotowaniach, a także życiu codziennym, ilustrując wystąpienie zdjęciami ze swoich prywatnych zbiorów. 

Największe wrażenie wywarły na uczniach słowa o wydarzeniach z maja 2006 roku, kiedy to pan Wilk uległ wypadkowi na torze. Jak sam powiedział było to dla niego ziarno, które dało początek największym sukcesom sportowym, jakich pewnie nie osiągnąłby jako pełnosprawny sportowiec. Młodzież ujęła skromność pana Rafała, wielkie zaangażowanie w to, co robi, pogoda ducha, poczucie humoru oraz żelazna konsekwencja w osiąganiu sportowych celów. 

Na zakończenie spotkania młodzież miała okazję z bliska obejrzeć złote medale igrzysk olimpijskich oraz otrzymać autograf. 

Tego spotkania na pewno nie zapomnimy bardzo długo.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania