Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Spotkanie z Kamilem Kubickim

Spotkanie z Kamilem Kubickim

Warszawa 18.11.2015

W poniedziałek, 16 listopada br. w sali kinowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie z dr. Kamilem Kubickim. Organizatorem spotkania było Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie oraz Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (YLRC).

To już kolejny raz, kiedy to młodzież Gimnazjum nr 2, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Lubartowa, mogą uczestniczyć w cyklu wykładów pana Kamila Kubickiego ph. Orły na gwiaździstym sztandarze, poświęconego wybitnym Amerykanom polskiego pochodzenia, którzy mieli niemały wpływ na wizerunek Ameryki, a jednocześnie nie zapominali o swoich polskich korzeniach.

Tym razem dr Kamil Kubicki, przedstawił sylwetkę Stanisława Musiała, wybitnego baseballisty, zawodnika, który przez dwadzieścia dwa sezony reprezentował barwy klubu St. Louis Cardinal.

Tuż przed wystąpieniem pana Kamila, w świat uwielbianego przez Amerykanów sportu jakim jest baseball, wprowadziły obecnych na spotkaniu uczennice klasy Ib Gimnazjum nr 2: Monika Kanar oraz Karolina Skrzeszewska. Dziewczyny, w bardzo przystępny i jasny sposób wyjaśniły na czym polega gra w baseball. Na zakończenie swojego wystąpienia, dziewczyny zaprezentowały publiczności filmik prezentujący ciekawe akcje z meczów Major Leauge Baseball.

Następnie przyszedł czas na wystąpienie pana Kamila Kubickiego, który przedstawił sylwetkę jednego z najlepszych graczy wszech czasów MLB – Stanisława Musiała. Mogliśmy dowiedzieć się o jego polskich korzeniach, wspaniałej karierze zawodniczej, jego niezwykłych dokonaniach zawodniczych, jego życiu rodzinnym oraz działalności po zakończeniu kariery.

Po zakończeniu wykładu odbyła się projekcja krótkiego filmu, podczas którego zobaczyć można było Stanisława Musiała „w akcji”. Po projekcji filmu odbył się krótki quiz. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na zadawane przez pana Kamila pytania, otrzymały drobne upominki od Gimnazjum nr 2 i Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii