Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Spotkanie z Józefem Szymurą – autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, programów „Boso przez świat”, „Gotuj z Okrasą”

Spotkanie z Józefem Szymurą – autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, programów „Boso przez świat”, „Gotuj z Okrasą”

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 15.03.2017

13 marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole Pana Józefa Szymurę, operatora obrazu filmowego i autora zdjęć do filmów dokumentalnych.

Nasz gość to absolwent wydziału operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Pan Józef skończył kierunek realizacji telewizyjnych i właśnie z Telewizją Polską związał swoją zawodową drogę na wiele lat. Józef Szymura jest autorem zdjęć do seriali dokumentalnych: „Centrum Nadziei”, „Kochaj mnie”, „Przedszkolandia”, cyklu filmów „Polacy na Syberii”, pracował m.in. z Wojciechem Cejrowskim przy realizacji programów „Boso przez świat”, z Karolem Okrasą „Gotuj z Okrasą” czy z ks. Przemkiem Kaweckim przy programie „Słowo na niedzielę”. Spotkanie z gimnazjalistami naszej szkoły miało wymiar bardzo osobisty. Talentowicze obejrzeli film pt. „Darowane życie”, którego bohaterem jest On sam, opowiadający w kameralnej rozmowie z ks. Przemkiem Kaweckim swoją drogę do spełnienia dziecięcych marzeń o podróżowaniu, a także o swoim duchowym rozwoju i drodze życia. Drugą część spotkania Józef Szymura poświęcił swojej pasji – podróżowaniu i fotografii, przybliżył też młodzieży tajniki sztuki operatorskiej. Była to już druga wizyta Pana Józefa w naszej szkole i mamy nadzieję na kolejne z Nim spotkania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień