Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół im. Edmunda Bojanowskiego
SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół im. Edmunda Bojanowskiego
Warszawa 08.02.2015

Najmłodsi z naszej szkoły.

    4 grudnia2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z górnikami z PGN i G w Wierzchowicach. W niezwykle ciekawym spotkaniu wzięły udział przedszkolaczki z gr.0A, OB oraz uczniowie klasy I. Goście przybyli ubrani w piękne, galowe mundury. Na czapkach- które poprawnie nazywa się czako - lśniły białe pióropusze z kogucich piór. Podczas prezentacji multimedialnej panowie przybliżyli dzieciom wykorzystanie zasobów węgla. Dzieci dowiedziały się również, że aby było ciepło w domach i w przedszkolu potrzebny jest węgiel oraz w jaki sposób ,,płynie" gaz do gospodarstw domowych i jak korzystamy z jego dobrodziejstw. Najmłodsi dowiedzieli się również w jaki sposób powstał wielki ska rb, jakim jest węgiel i jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni oraz w podziemnym magazynie gazu. Uważnie wysłuchały ,,Legendy o św. Barbarze".

Wszystkie dzieci oraz wychowawczynie zostały obdarowane słodkościami oraz czapkami, co sprawiło milusińskim dużo radości. Na zakończenie spotkania dzieci w przepięknych czakach pozowały wspólnie z gośćmi do pamiątkowego zdjęcia, po czym podziękowały górnikom gromkimi brawami, kwiatami i laurką.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania