Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Spotkanie z astronomią

Spotkanie z astronomią

Warszawa 06.11.2014

Multimedialna prelekcja edukacyjna

Uczniowie klas pierwszych wyjechali do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na multimedialną prelekcję edukacyjną „Spotkanie z astronomią”. 

W sali kina „Galaktyka” uczniowie wysłuchali wykładu na temat astronomii, bogato ilustrowanego materiałami wizualnymi. Prowadzący wykład opowiadał o ciekawostkach na temat Wszechświata, istnieniu planet i gwiazd, badaniach kosmosu i o różnych odkryciach astronomicznych. Najciekawszą częścią prelekcji był opis całkowitego zaćmienia Księżyca i historia najmłodszego uczestnika obozu astronomicznego - Janusza, któremu udało się wykonać najlepsze zdjęcie na świecie tego niezwykłego zjawiska.

Wycieczka była bardzo udana. „Spotkanie z astronomią” uświadomiło nam, jak ogromny i ciekawy jest wszechświat. Liczymy na kolejne spotkania z astronomią, na które organizator serdecznie nas zaprosił.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania