Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Spotkanie integracyjne uczniów naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem umysłowym

Spotkanie integracyjne uczniów naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem umysłowym

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 27.01.2017

W ostatnim tygodniu przed feriami gimnazjaliści z kl. IA udali się z wizytą do Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzież z Upośledzeniem Umysłowym, by spędzić czas na wspólnej zabawie.

W ostatnich latach wiele mówi się o integracji, ale mimo to dzieci niepełnosprawne często spotykają się z niezrozumieniem, zdziwieniem, a także lękiem. W kontaktach międzyludzkich napotykają na różne bariery, często trudne do pokonania.

Wyeliminowanie tych barier może nastąpić wtedy, gdy dzieci niepełnosprawne będą przebywać z pełnosprawnymi. Wspólna edukacja oraz zabawa dzieci pełnosprawnych i dzieci specjalnej troski  zawsze przynosi obustronne korzyści - zarówno w sferze wychowawczej jak i dydaktycznej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień