Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 29.01.2017

20 stycznia gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w nadzwyczaj interesującym spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem, które miało miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

Krzysztof Petek to pisarz, detektyw, dziennikarz, organizator wypraw, instruktor survivalu, adept kung-fu. W żywy i fascynujący sposób opowiadał o swojej pracy,  różnorodnych zainteresowaniach, książkach, podróżach i o niedawno zakończonej wyprawie do Peru w krainę Indian Ashaninka.. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach, które nam wydają się abstrakcyjne .Pokazał kamienny topór Indian Quechua, tykwę Inków oraz rzeźbiony róg renifera z Kamczatki. Uczestnicy spotkania opuszczali bibliotekę bardzo zadowoleni i pełni dobrych wrażeń.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień