Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Spotkania z policjantem

Spotkania z policjantem

Warszawa 06.11.2016

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga szkolnego odbyły się spotkania z policjantem. Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum w dniu 23.09.2016r uczestniczyli w specjalnych lekcjach poświęconych różnym przejawom demoralizacji wśród młodzieży oraz ich odpowiedzialności karnej.

                Z tą ważną tematyką zapoznał uczniów specjalista ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie starszy aspirant p. Grzegorz Mazuś.

                Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę z zakresu prawa na temat pojęć: wykroczenia i przestępstwa. Dowiedzieli się o konsekwencjach wynikających z popełniania różnych czynów karalnych przez nieletnich. Usłyszeli również wiele przykładów z życia z jakimi  spotkał się pan aspirant w trakcie swojej pracy. Nasz gość przypomniał gimnazjalistom, jak ważne jest, aby przeżyć swoje życie bez popełniania czynów karalnych, powiedział również, że każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny i w świetle prawa musi za nie ponosić pełną odpowiedzialność. Niemniej ważnym tematem poruszanym przez pana policjanta był zaprezentowany film o coraz powszechniejszym zjawisku wśród młodzieży jakim jest cyberprzemoc.

                Podczas spotkań pan aspirant udzielał odpowiedzi na pytania indywidualne uczniów i wyjaśniał wszelkie ich wątpliwości. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że udział w tego typu lekcjach przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród młodzieży na temat przestępstw popełnianych w sieci oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Pozostałe wpisy z tej kategorii