Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Sportowe talenty z "Trójki"

Sportowe talenty z "Trójki"

Warszawa 10.03.2018

Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie odniosły duży sukces, zajmując I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w mini koszykówce. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców uzyskały awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w Lublinie w dniach 15 i 16 marca.

Wcześniej, obie drużyny okazały się najlepsze w zawodach powiatowych, które odbyły się odpowiednio 27 i 28 lutego w SP 3 w Lubartowie. Dziewczęta zawody rejonowe rozegrały w dniu 5 marca w Rykach. Pierwsze miejsce zapewniły im zwycięstwa nad SP 2 w Rykach: 36:20 i SP 2 w Opolu Lubelskim: 40:25.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Bronisz Nicol, Dobrzyńska Milena, Golak Kinga, Koschmider Dominika, Kowalczyk Alicja, Marciniak Natalia, Meksuła Kinga, Meksuła Martyna, Ośko Magdalena, Romanek Oliwia, Tkaczyk Martyna, Urban Natalia i Żmuda Alicja. Trenerem zespołu jest Andrzej Pawłowski.

Chłopcy zawody rejonowe rozegrali 6 marca w SP 3 w Lubartowie. W drodze do zwycięstwa pokonali SP2 w Opolu Lubelskim: 51:3 i SP w Końskowoli 42:24.

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Brzyski Bartosz, Dec Kacper, Grabowski Bartosz, Grzelak Jan, Grzelak Olaf, Hunek Błażej, Iwanek Dawid, Korzan Mateusz, Matyjaszczyk Alan, Mazurek Maciej, Pawłowski Rafał, Rafalski Maksymilian i Wójtowicz Emanuel. Trenerem zespołu jest Krzysztof Dec.

Pozostałe wpisy z tej kategorii