Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”- poetycko w Gimnazjum nr 2

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”- poetycko w Gimnazjum nr 2

Warszawa 15.11.2016

Wtorkowy, październikowy wieczór zgromadził w murach Gimnazjum nr 2 wielu uczniów, rodziców, dziadków a także zaproszonych gości, a to za sprawą zorganizowanego wieczorku poetyckiego poświęconego osobie i poezji księdza Jana Twardowskiego.

Pan Dyrektor Gimnazjum nr 2 Sławomir Zdunek uroczyście powitał zgromadzonych gości  oraz rodziców i uczniów, a następnie zaprosił do zasłuchania się w piękną poezję księdza Jana od Biedronek. Scenariusz nie tylko opowiadał o życiu księdza Jana  i jego wspomnieniach, ale również dzięki pięknej poezji i wspaniałej recytacji naszych uzdolnionych uczniów powodował ogromne wzruszenie wśród słuchaczy. Występ recytatorów uświetnił  pieśniami nasz szkolny chór, nad którym czuwał Pan Jacek Grykałowski. Nie zabrakło również utalentowanych solistek, które wyśpiewały publiczności poezję ks. Twardowskiego, za co zostały nagrodzone zasłużonymi brawami.

Całości uświetniała scenografia aniołów, które tak bardzo lubił i kolekcjonował ksiądz Jan. Anioły stały się także upominkiem, który wraz z myślą ks. Twardowskiego został wręczony każdemu uczestnikowi wieczorku. Gipsowe anioły zostały ofiarowane przez Pana Jerzego Florka, właściciela firmy Art-Gips. Po występie Pan Dyrektor podziękował wszystkim artystom oraz Wolontariuszom za zorganizowanie wieczorku.

Po uroczystości goście mogli nabyć na kiermaszowym stoisku wykonane przez uczniów naszego Gimnazjum obrazki aniołów, a także poczęstować się przygotowanym przez rodziców ciastem oraz wspólnie podzielić się refleksjami związanymi z przeżyciem wieczorku w atmosferze blasku świec. Dochód ze sprzedaży obrazków przeznaczony został na TalentowiSKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii